Hurtownia materiałów budowlanychPełen wybór materiałów budowlanych od fundamentów po dach

Profesjonalizm w dobrej cenie
Sprzedaż
Doradztwo
Transport
Rozładunki

Porady / Artykuły

Czym się różni cegła od pustaka?

Na rynku materiałów budowlanych łatwo znaleźć bardzo wiele różnych rozwiązań, które można z powodzeniem wykorzystywać do budowy domu. Wybór konkretnego materiału bywa trudny, ponieważ wszystkie mają swoje wady i zalety. Jednymi ze stosunkowo często wybieranych materiałów budowlanych są cegły i pustaki ceramiczne. Przyjrzyjmy się im bliżej i sprawdźmy, jakie są między nimi podobieństwa i różnice.

czytaj więcej

Zastosowanie betonu komórkowego

Beton komórkowy to powszechnie używany materiał budowlany. Jest wytwarzany przez nasycenie lekkiego betonu sprężonym powietrzem, co sprawia, że jego objętość powiększa się, a struktura składa się z mieszanki betonu i uwięzionych w nim bąbelków powietrza. Dzięki takiemu sposobowi produkcji, beton komórkowy ma bardzo wiele zalet, które sprawiają, że nadaje się doskonale do budowy różnego rodzaju obiektów o dobrej wytrzymałości i znakomitych właściwościach termicznych.

czytaj więcej

Specjaliści od klinkieru radzą i uczą

Zzobacz już dziś nasze filmy instruktażowe!

pic-filmy-wykonawstwo

czytaj więcej

NOWOŚĆ W OFERCIE – NADPROŻA STRUNOBETONOWE SBN 72/180

Firma KONBET jako pierwsza zaprojektowała nadproża strunobetonowe SBN 72 /180 dedykowane do silikatów oraz pod cegły ceramiczne typu Porotherm dla murów o grubości 180 mm.

czytaj więcej